Мультифокальна біопсія простати
20.12.2023
Обрізання крайньої плоті
20.12.2023

 

 

БЛОГ ДОКТОРА СЕРГІЯ ЛЮЛЬКО

 

Лейкоплакія сечового міхура у жінок

 

від першої допомоги до ефективного вирішення проблеми


 

Лейкоплакія сечового міхура - патологічний стан, який, як правило, виникає через хронічні цистити і супроводжується змінами слизових оболонок даного органу. Нормальний епітелій зазвичай заміщається ороговілою тканиною. Патологія часто супроводжується вираженою симптоматикою, характерною для загострень циститу. Найчастіше патологія виникає у жінок.

Якщо вас цікавить лікування лейкоплакії сечового міхура в Києві, то звертайтеся до хірурга-уролога Сергію Люлько. Досвідчений практикуючий лікар приймає пацієнтів в центрі хірургічних рішень. Записатися на прийом можна за телефоном на нашому сайті, через телеграм, Вайбер або іншим зручним вам способом!

 

ПРИЧИНИ ЛЕЙКОПЛАКІЇ СЕЧОВОГО МІХУРА

 

Більш схильні до цієї патології жінки. Зазвичай лейкоплакія діагностується у них у віці до 55 років або при частих рецидивах циститу. Обумовлено це анатомічними особливостями будови сечівника жінок, який коротше і ширше, ніж у чоловіків. Відповідно у них частіше виникають запалення сечового міхура через потрапляння інфекцій через уретру.

У зв'язку з цим основним фактором ризику розвитку лейкоплакії є тривалі, в повному обсязі вилікувані і / або рецидивуючі цистити. До інших причин змін слизових оболонок сечового міхура відносять:

  • гормональні збої;
  • наявність венеричних захворювань;
  • незахищена і / або нерозбірлива статеве життя;
  • слабкий загальний і місцевий імунітет.
 

ЯК ПРОЯВЛЯЄТЬСЯ ЛЕЙКОПЛАКІЯ І ЧИМ ВОНА НЕБЕЗПЕЧНА?

 

Для цього патологічного стану характерні основні прояви гострого циститу. До таких належать:

  • часті позиви до сечовипускання;
  • відчуття неповного випорожнення сечового міхура;
  • тягнуть болі в районі паху;
  • дискомфорт, відчуття печіння, різі при сечовипусканні;
  • біль в районі промежини;
  • швидка стомлюваність, загальна слабкість.

Аналогічні прояви властиві й іншим урологічним або гінекологічним хворобам, тому важливу роль для підтвердження діагнозу відіграє поглиблена діагностика.

Крім вираженої хворобливої ​​симптоматики лейкоплакія загрожує розвитком ускладнень, в тому числі появою новоутворень в сечовому міхурі.

 

ДІАГНОСТИКА ЛЕЙКОПЛАКІЇ

 

Первинний прийом у хірурга-уролога Сергія Люлько передбачає огляд та опитування пацієнта, що дозволяє виявити наявні симптоми і скарги. Для підтвердження діагнозу, як правило, потрібні додаткові лабораторні та інструментальні тести – діагностична цистоскопія. Жінки також можуть попередньо відвідати гінекологічну консультацію, щоб виключити відповідні проблеми зі здоров'ям.

Виявити інфекцію, яка викликала цистит, дозволяє загальний аналіз і бактеріальний посів сечі. До основних інструментальних обстежень, які допомагають визначити лейкоплакію, відносять ультразвукову діагностику сечового міхура і цистоскопію. В ході останньої також можуть бути взяті зразки тканини (біопсія) для їх гістологічного дослідження.

 

ЛІКУВАННЯ ЛЕЙКОПЛАКІЇ СЕЧОВОГО МІХУРА

 

Консервативна терапія з прийомом медикаментів і місцевими інстиляціями (введенням ліків в сечовий міхур) рідко дає високі результати. Більш ефективним методом лікування вважається видалення змінених тканин.

Хірург-уролог Сергій Люлько виконує кілька видів подібних операцій, в тому числі лазерну абляцію (вплив на уражену епітелій лазером) і трансуретральну резекцію (ТУР). Обидва методи відносяться до малоінвазивної ендоурології, тобто виконуються за допомогою цистоскопа і додаткового обладнання. Їх головні переваги - висока ефективність, мінімальне травмування тканин і швидке відновлення пацієнта.

 



ВИБЕРІТЬ ЗРУЧНИЙ СПОСІБ ЗВ'ЯЗКУ


067 500 02 49

Telegram
Viber
Messanger
Mail

ВИБЕРІТЬ ЗРУЧНИЙ СПОСІБ ЗВ'ЯЗКУ


067 500 02 49


CЕРГІЙ ЛЮЛЬКОхірург-уролог, андролог, сексолог, лікар-ультразвукової діагностики067 500 02 49

хірург-уролог, андролог, сексолог,
лікар-ультразвукової діагностики