Трансуретральна резекція простати
20.12.2023
Лейкоплакія сечового міхура у жінок
20.12.2023

 

 

БЛОГ ДОКТОРА СЕРГІЯ ЛЮЛЬКО

 

Мультифокальна біопсія простати

 

під УЗ-контролем, пункція кіст простати під УЗ-контролем

 

 

БЛОГ ДОКТОРА СЕРГІЯ ЛЮЛЬКО

 

Мультифокальна біопсія простати

 

під УЗ-контролем, пункція кіст простати під УЗ-контролем


 

Сучасна урологія пропонує пацієнтам різні види діагностики передміхурової залози. Але є ті види діагностичний досліджень, які вважаються золотим стандартом. Так, припустимо, для ранньої діагностики раку передміхурової залози саме такий статус має біопсія простати.

Хірург-уролог і УЗД-діагност Сергій Люлько виконує мультифокальну (множинну) біопсію простати під УЗ-контролем. Отриманий біоматеріал відправляється на гістологічне дослідження, що дозволить визначити характер патологічних процесів. Крім діагностичної процедури фахівець виконує і пункцію кіст простати під УЗ-контролем, що дасть можливість ефективно позбутися від даного виду новоутворень.

Діагностику, консультативний прийом та лікування лікар Люлько проводить в центрі хірургічних рішень в Києві. Записуйтеся до нього за телефонами або за допомогою Телеграма, Вайбера і інших популярних месенджерів.

 

ЩО ТАКЕ МУЛЬТИФОКАЛЬНА БІОПСІЯ ПРОСТАТИ ПІД КОНТРОЛЕМ УЗД?

 

Мультифокальна біопсія проводиться під УЗД-контролем за допомогою спеціального ректального датчика на який одягається біопсійна насадка зі спеціальним каналом для біопсійною голки.

Мультифокальна біопсія являє собою множинні (до 12) пункції у простату за допомогою спеціальної голки, яка заряджається в спеціальний біопсійний пістолет. Така діагностична процедура дає можливість виконати забір тканини з різних ділянок передміхурової залози. Всі отримані зразки направляються на гістологічне дослідження, яке виконується під мікроскопом.

Процедура мультифокальної біопсії простати здійснюється із застосуванням ультразвукового датчика, що дозволяє контролювати весь процес. Такий метод біопсії вважається «золотим стандартом» ранньої діагностики онкології передміхурової залози.

 

ПЕРЕВАГИ МУЛЬТИФОКАЛЬНОЇ БІОПСІЇ ПРОСТАТИ

 

До важливих переваг мультифокальної біопсії простати під УЗ-контролем відноситься:

  • максимальна достовірність, що забезпечується множинними пункціями (до 12 точок), різними напрямками вколів, контролем УЗД, а також багатим досвідом виконання такої діагностики у хірурга-уролога Сергія Люлько;
  • високі шанси виявлення онкології простати на ранній стадії. Множинні стовбчики біоматеріалу відчутно підвищують виявлення раку, що в свою чергу дає можливість відразу почати лікування і зберегти життя пацієнта;
  • проста підготовка до діагностики;
  • висока швидкість і легка переносимість біопсії пацієнтом, що дозволяє виконувати її в амбулаторних умовах. А майже відразу після завершення процедури ви можете повернутися до роботи або інших запланованих справах;
  • можливість виконання біопсії в лікувальних цілях. Крім забору біоматеріалу може виконуватися пункція кіст простати під УЗ-контролем з видаленням її вмісту.
 

ПІДГОТОВКА І ПРОВЕДЕННЯ БІОПСІЇ ПРОСТАТИ ПІД КОНТРОЛЕМ УЗД

 

Спеціальні підготовчі процедури не потрібні. Лікарю потрібно заздалегідь повідомити про прийнятих ліках. Оскільки біопсія простати проводиться через пряму кишку напередодні рекомендується виконати очистку її просвіту за допомогою очисної клізми або мікроклізми Норгалакс.

Якщо пацієнт приймає кроворозріджуючі препарати, то необхідно деякі препарати, наприклад аспірин, скасувати на 10 днів перед біопсією. При прийомі інших, наприклад варфарин, клопідогрель, Ксарелто, необхідно за 4-5 днів до операції скасувати і перейти на підшкірне введення низькомолекулярних гепаринів, наприклад Фраксіпарин або Клексан.
Пацієнту вводиться внутрішньом'язово знеболюючий засіб, а порожнину прямої кишки обробляється розчином Бетадину.

За 1 день до призначеної процедури, для профілактики інфекційних ускладнень, пацієнт починає прим антибіотика і продовжує його прийом 3-5 днів після біопсії простати.
Забір матеріалу здійснюється спеціальною одноразовою голкою, яка діє швидко, точно і не викликає болю. Але щоб зняти напругу, як правило, все ж застосовується місцеве знеболення. В результаті процедура проходить гладко і переноситься максимально легко.

В ході пункції кісти простати також використовується місцева анестезія. Кіста проколюється, а її вміст видаляється. При повторній появі кіст пункція поєднується з введенням скліючого розчину, що виключає нові скупчення рідини у відповідній порожнині.

Записуйтеся на діагностику до хірурга Люлько в урологічний центр прямо зараз!

 



ВИБЕРІТЬ ЗРУЧНИЙ СПОСІБ ЗВ'ЯЗКУ


067 500 02 49

Telegram
Viber
Messanger
Mail

ВИБЕРІТЬ ЗРУЧНИЙ СПОСІБ ЗВ'ЯЗКУ


067 500 02 49


CЕРГІЙ ЛЮЛЬКОхірург-уролог, андролог, сексолог, лікар-ультразвукової діагностики067 500 02 49

хірург-уролог, андролог, сексолог,
лікар-ультразвукової діагностики