Пухлини сечового міхура
20.12.2023
Мультифокальна біопсія простати
20.12.2023

 

 

БЛОГ ДОКТОРА СЕРГІЯ ЛЮЛЬКО

 

Трансуретральна резекція простати

 

від першої допомоги до ефективного вирішення проблеми

 

 

БЛОГ ДОКТОРА СЕРГІЯ ЛЮЛЬКО

 

Трансуретральна резекція простати

 

від першої допомоги до ефективного вирішення проблеми


 

Трансуретральна резекція (скорочено ТУР) простати відноситься до одних з найбільш ефективних малоінвазивних хірургічних методів ендоурології. Такий вид оперативного втручання з використанням резектоскопа застосовується при доброякісної гіперплазії (аденомі) передміхурової залози, що дозволяє позбутися від наявних проблем із сечовипусканням.

Цікавитесь можливістю проведення трансуретральної резекції простати в Києві? Записуйтеся на прийом до хірурга-уролога Люлько Сергія Володимировича. Досвідчений лікар спеціалізується на проведенні ендоскопічних і інших малоінвазивних урологічних операцій.

 

ПОКАЗАННЯ ДО ТУР ПРОСТАТИ

 

Для видалення збільшених ділянок передміхурової залози сьогодні застосовуються три основних хірургічних методу: класична відкрита операція, лапароскопія через кілька проколів шкіри, а також трансуретральна резекція (ТУР). Остання ендоурологічна процедура вважається найефективнішою, дозволяє швидко усунути хворобливу симптоматику при аденомі, відновити нормальне сечовипускання і зберегти статеву функцію чоловіка.

До показань для ТУР простати відносяться:

 • розміри збільшеної передміхурової залози до 60-80-100 см. куб.;
 • відносно молодий вік пацієнта і бажання зберегти статеву функцію;
 • порушення сечовипускання при раку простати;
 • наявність супутніх урологічних хвороб, в тому числі поєднання аденоми з хронічним простатитом чи каменем сечового міхура;
 • важкі патології ендокринної, дихальної або серцево-судинної системи;
 • раніше проведені операції на простаті або інших органах малого таза.
 

СУТЬ ТУР ПРОСТАТИ І ПЕРЕВАГИ МЕТОДУ

 

Процедура відноситься до ендоурології, тобто ендоскопічних методів оперативного втручання. Тонкий інструмент (ендоскоп-резектоскоп) вводиться через сечовипускний канал. До інструменту підключається освітлювач і камера, через яку зображення виводиться на екран. Таким чином здійснюється огляд уражених тканин передміхурової залози і безпосереднє оперативне втручання з видаленням патологічних аденоматозних тканин спеціальної петлею, навколо якої утворюється плазмова енергія, з коагуляцією (припіканням) кровоносних судин.

До переваг ТУР простати відноситься:

 • ефективне вирішення проблем з сечовипусканням при аденомі простати;
 • відсутність розрізів і проколів шкіри, тобто зниження рівня травматизації - операція проводиться через уретру;
 • високі косметичні результати: немає рубців і шрамів;
 • мінімальні ризики післяопераційних ускладнень, включаючи появи гриж;
 • зниження рівня болю в порівнянні з відкритими операціями;
 • мінімальні протипоказання;
 • швидке відновлення і результати (відновлення сечовипускання), а також мінімальна післяопераційна реабілітація.
 

ПІДГОТОВКА, ПРОВЕДЕННЯ ТА ВІДНОВЛЕННЯ ПІСЛЯ ТУР ПРОСТАТИ

 

Перед трансуретральної резекцією передміхурової залози тривалі і складні підготовчі процеси не потрібні. Досить консультації анестезіолога, УЗД обстеження органів малого таза і простати, лабораторних аналізів сечі і крові.

Якщо пацієнт приймає кроворозріджуючі препарати, то необхідно деякі препарати, наприклад аспірин, потрібно скасувати за 10 днів перед операцією. При прийомі інших, наприклад варфарин, клопідогрель, Ксарелто, необхідно за 4-5 днів до операції скасувати і перейти на підшкірне введення низькомолекулярного гепарину, наприклад Фраксипарин або Клексан.

ТУР проводиться під анестезією (спінальною або загальним наркозом). Після цього починається сама ендоскопічна операція з пошаровим видаленням збільшених ділянок передміхурової залози. Як правило, загальна тривалість хірургічного втручання не перевищує 60 хвилин. Після операції через уретру пацієнтові встановлюється катетер Фолі, який видаляється на 2-3 день.

Для контролю за станом хворого і попередження ускладнень пацієнт залишається в стаціонарі хірургічного центру на кілька днів. Сама реабілітація зазвичай проходить легко і гладко. Перші дні необхідно багато пити і дотримуватися дієти.

Додаткові індивідуальні рекомендації до і після операції дасть хірург-уролог Сергій Люлько.

 ВИБЕРІТЬ ЗРУЧНИЙ СПОСІБ ЗВ'ЯЗКУ


067 500 02 49

Telegram
Viber
Messanger
Mail

ВИБЕРІТЬ ЗРУЧНИЙ СПОСІБ ЗВ'ЯЗКУ


067 500 02 49


CЕРГІЙ ЛЮЛЬКОхірург-уролог, андролог, сексолог, лікар-ультразвукової діагностики067 500 02 49

хірург-уролог, андролог, сексолог,
лікар-ультразвукової діагностики