Лейкоплакія сечового міхура у жінок
20.12.2023
Лазерна абляція лейкоплакії сечового міхура
20.12.2023

 

 

БЛОГ ДОКТОРА СЕРГІЯ ЛЮЛЬКО

 

Обрізання крайньої плоті

 

(при фімозі) і пластика вуздечки статевого члена


 

Звуженість крайньої плоті (фімоз) і коротка вуздечка (вертикальна складка, що з'єднує головку прутня з крайньою плоттю) вважаються двома (найчастіше безпосередньо пов'язаними один з одним) патологіями, через які не можна повноцінно оголити головку статевого члена. Ці анатомічні особливості можуть викликати дискомфорт і біль, провокувати кровотечі, ускладнювати повноцінну гігієну, стати причиною проблем в статевого життя чоловіка.

Фімоз і коротка вуздечка - це ті діагнози, які можна підтвердити в ході відвідин спеціалізованого лікаря (уролога або андролога). У Києві при підозрі на ці патології ви можете звертатися до лікаря Люлько Сергія Володимировича. Він приймає пацієнтів в центрі хірургічних рішень. Записуйтеся на зручний день і час для візиту прямо зараз!

 

ФІМОЗ: ПРИЧИНИ, СИМПТОМИ І УСКЛАДНЕННЯ

 

Фімозом називають стан, при якому голівка пеніса не може бути повністю оголена через звуження крайньої плоті. При цьому для новонароджених та маленьких хлопчиків (до 3 років) подібне вважається фізіологічним, нормальним явищем. У більшості випадків воно проходить саме по собі. Але звуження крайньої плоті може зберігатися до підліткового і дорослого віку. І тоді вже мова йде про відхилення від норми.

До причин фімозу у дорослих відносять:

 • спадкову схильність;
 • наслідки травм статевого члена: рубцева тканина крайньої плоті відрізняється меншою еластичністю;
 • запальні процеси в районі головки члена, включаючи баланопостит.


Фімоз може не доставляти чоловікові особливих незручностей крім складності оголення головки члена. Але також звуження крайньої плоті може викликати такі проблеми:

 • дискомфорт і біль при статевому акті;
 • зниження інтенсивності сексуальних відчуттів;
 • проблеми з потенцією або ранньої еякуляції.


Крім цього фімоз може стати причиною серйозних ускладнень в роботі сечостатевої системи в цілому. До факторів ризику відноситься:

 • формування сприятливого середовища для інфекційних запальних процесів, оскільки якісна гігієна статевого члена (головки) утруднена;
 • утворення спайок, тобто зрощення тканин члена і крайньої плоті;
 • обмеження голівки (парафімоз), що в свою чергу загрожує некрозом тканин;
 • утруднений відтік сечі, а це негативно впливає на роботу нирок, може викликати захворювання простати;
 • виражені проблеми з потенцією.
 

ЯК ЛІКУВАТИ ФІМОЗ?

 

Найдієвішим і поширеним методом лікування патології у дорослих вважається процедура циркумцизіо, тобто обрізання крайньої плоті. Хірург-уролог Сергій Люлько виконує подібні нескладні операції під місцевим знеболенням. Вже через пару годин після кругового висічення пацієнт може покинути клініку.

 

КОРОТКА ВУЗДЕЧКА І ЇЇ СИМПТОМИ

 

У нормі вертикальна складка шкіри, що з'єднує голівку пеніса з крайньою плоттю, є еластичною і добре розтягується. Але якщо її довжина недостатня, то вона заважає нормальному розкриттю голівки статевого члена, може викликати дискомфорт і біль при ерекції.

До основних симптомів короткої вуздечки відносять:

 • біль або дискомфорт в ході статевого акту;
 • нахил головки члена вниз при ерекції;
 • інші прояви, включаючи запальні процеси, тріщини на шкірі, виникнення фімозу

.

 

ЯК ЛІКУВАТИ КОРОТКУ ВУЗДЕЧКУ?

 

Як і у випадку з фімозом найефективнішим методом вирішення проблеми вважається генітальна хірургія. Виконується пластика вуздечки статевого члена (або Френулопластика). Дане оперативне втручання дозволяє подовжити цю складку шкіри. Хірург Люлько виконує подібну операцію під місцевим знеболенням. Пацієнту не потрібно буде госпіталізація і / або тривале відновлення.

 ВИБЕРІТЬ ЗРУЧНИЙ СПОСІБ ЗВ'ЯЗКУ


067 500 02 49

Telegram
Viber
Messanger
Mail

ВИБЕРІТЬ ЗРУЧНИЙ СПОСІБ ЗВ'ЯЗКУ


067 500 02 49


CЕРГІЙ ЛЮЛЬКОхірург-уролог, андролог, сексолог, лікар-ультразвукової діагностики067 500 02 49

хірург-уролог, андролог, сексолог,
лікар-ультразвукової діагностики