Лапароскопія в урології
19.12.2023
Пухлини сечового міхура
20.12.2023

 

 

БЛОГ ДОКТОРА СЕРГІЯ ЛЮЛЬКО

 

Сечокам'яна хвороба

 

Контактна лазерна літотрипсія конкрементів сечового міхура, сечоводів, нирок


 

Сечокам'яна хвороба, тобто поява каменів (конкрементів) в нирках, сечовому міхурі або сечоводах - досить поширене урологічне захворювання. Воно може виникнути у людей будь-якого віку і тривалий час не давати про себе знати: часто камені виявляються випадково при УЗД нирок або сечового міхура.

До найефективнішим методам лікування сечокам'яної хвороби відносяться малоінвазивні процедури літотрипсії (дроблення конкрементів). Хірург-уролог Сергій Люлько на регулярній основі допомагає своїм пацієнтам позбутися від каменів у сечовивідних шляхах. А одним з найбільш технологічних, ефективних і точних методів лікування в його арсеналі є контактна лазерна літотрипсія.

Якщо ви хочете швидко і безболісно позбутися від каменів у нирках, записуйтеся на прийом до досвідченішого фахівця в хірургічний центр. Зробити це можна в телефонному режимі або в будь-якому популярному месенджері.

 

КОНТАКТНА ЛАЗЕРНА ЛІТОТРИПСІЯ: СУТЬ І ПЕРЕВАГИ МЕТОДУ

 

Лазерне дроблення конкрементів відноситься до контактних методів лікування сечокам'яної хвороби. Малоінвазивна операція проводиться без розрізів або проколів шкіри, а доступ до каменів забезпечується через сечовивідні шляхи. Спеціальний тонкий ендоскоп з камерою вводиться в уретру, а потім через нього безпосередньо до конкрементів підводиться лазерне волокно. Лазер і посилає енергію, необхідну для руйнування каменю на дрібні фрагменти з подальшим їх захопленням спеціальним інструментом або природним вимиванням з сечею.

Лазерний промінь при цьому не травмує тканини сечовивідної системи, що сприяє швидкому відновленню і легкої реабілітації пацієнта.

До основних переваг контактної лазерної літотрипсії відносяться:

 • добре прогнозування і швидкі результати при мінімальній травматизації;
 • відсутність болю при подальшому відходження каменів (такий стан характерний для дистанційної літотрипсії);
 • універсальність: можливість руйнування за допомогою лазера каменів будь-якої щільності;
 • відсутність розрізів і проколів, а значить і рубців або шрамів на тілі;
 • безболісність процедури за рахунок ефективного знеболювання (використовується загальний наркоз або спинномозкова анестезія);
 • швидке відновлення: контактна лазерна літотрипсія відноситься до хірургії одного дня. Пацієнт майже відразу повертається до повсякденного життя.
 

ПОКАЗАННЯ ДО КОНТАКТНОЇ ЛАЗЕРНОЇ ЛІТОТРИПСІЇ

 

Даний метод дроблення каменів використовується при виявленні великих конкрементів і / або діагностики складних випадків сечокам'яної хвороби, а також при відсутності ефекту / наявності протипоказань до дистанційної літотрипсії. Розглянути проведення контактного лазерного дроблення доцільно при повному перекритті або явних труднощах відтоку сечі.

До основних показань для цього малоінвазивного методу відноситься:

 • розмір каменів від 5 мм і більше;
 • висока щільність конкрементів;
 • наявність каменів, які тривалий час перебувають в одному місці;
 • камені в сечоводі;
 • відсутність ефекту від ударно-хвильового дроблення.
 

ЯК ПРОВОДИТЬСЯ ЛАЗЕРНА ЛІТОТРИПСІЯ?

 

>

 ВИБЕРІТЬ ЗРУЧНИЙ СПОСІБ ЗВ'ЯЗКУ


067 500 02 49

Telegram
Viber
Messanger
Mail

ВИБЕРІТЬ ЗРУЧНИЙ СПОСІБ ЗВ'ЯЗКУ


067 500 02 49


CЕРГІЙ ЛЮЛЬКОхірург-уролог, андролог, сексолог, лікар-ультразвукової діагностики067 500 02 49

хірург-уролог, андролог, сексолог,
лікар-ультразвукової діагностики