Сечокам'яна хвороба, тобто поява каменів (конкрементів) в нирках, сечовому міхурі або сечоводах - досить поширене урологічне захворювання. Воно може виникнути у людей будь-якого віку і тривалий час не давати про себе знати: часто камені виявляються випадково при УЗД нирок або сечового міхура.
До найефективнішим методам лікування сечокам'яної хвороби відносяться малоінвазивні процедури літотрипсії (дроблення конкрементів). Хірург-уролог Сергій Люлько на регулярній основі допомагає своїм пацієнтам позбутися від каменів у сечовивідних шляхах. А одним з найбільш технологічних, ефективних і точних методів лікування в його арсеналі є контактна лазерна літотрипсія.
Якщо ви хочете швидко і безболісно позбутися від каменів у нирках, записуйтеся на прийом до досвідченішого фахівця в хірургічний центр. Зробити це можна в телефонному режимі або в будь-якому популярному месенджері.
Лазерне дроблення конкрементів відноситься до контактних методів лікування сечокам'яної хвороби. Малоінвазивна операція проводиться без розрізів або проколів шкіри, а доступ до каменів забезпечується через сечовивідні шляхи. Спеціальний тонкий ендоскоп з камерою вводиться в уретру, а потім через нього безпосередньо до конкрементів підводиться лазерне волокно. Лазер і посилає енергію, необхідну для руйнування каменю на дрібні фрагменти з подальшим їх захопленням спеціальним інструментом або природним вимиванням з сечею.
Лазерний промінь при цьому не травмує тканини сечовивідної системи, що сприяє швидкому відновленню і легкої реабілітації пацієнта.
До основних переваг контактної лазерної літотрипсії відносяться:
Даний метод дроблення каменів використовується при виявленні великих конкрементів і / або діагностики складних випадків сечокам'яної хвороби, а також при відсутності ефекту / наявності протипоказань до дистанційної літотрипсії. Розглянути проведення контактного лазерного дроблення доцільно при повному перекритті або явних труднощах відтоку сечі.
До основних показань для цього малоінвазивного методу відноситься:
Хірургу-урологові Люлько на виконання операції потрібно від 30 хвилин до 2 годин. Все залежить від кількості та локалізації каміння. За допомогою ендоскопа оглядаються всі органи сечовивідної системи, включаючи сечовод та сечовий міхур.
Після дроблення каменю в сечоводі або нирці, в сечовод встановлюється стент, який видаляється через 2-3 тижні в амбулаторних умовах.
Після виконання процедури пацієнт на якийсь час залишається під наглядом лікарів. Як правило, призначаються антибіотики, які дозволяють виключити запальні процеси в уретрі чи нирках.