Під пухлинами сечового міхура слід розуміти доброякісні або злоякісні новоутворення, які з'являються всередині цього полого органу або ж на його стінках. Такі патології частіше діагностуються у пацієнтів чоловічої статі після 50 років, але також вони зустрічаються і у жінок або у більш молодих чоловіків.
Незалежно від природи пухлини, пацієнтам потрібно негайна медична допомога. По-перше, доброякісні утворення можуть порушувати відтік сечі і провокувати серйозні патології, аж до ниркової недостатності. По-друге, можливо переродження доброякісного новоутворення в злоякісне (ракове).
Не відкладайте візит до досвідчених урологів-хірургів в Києві - запишіться на консультацію до Сергія Люлько, який приймає пацієнтів в центрі хірургічних рішень. Доктор також спеціалізується на ультразвуковій діагностиці, проведе інструментальне обстеження, яке дозволить підтвердити або спростувати діагноз, визначити природу новоутворення, підібрати оптимальну схему лікування.
На стінках і всередині сечового міхура утворюються як доброякісні, так і злоякісні (ракові) пухлини. Серед перших найчастіше в урологічній практиці зустрічаються такі:
Набагато рідше в цьому органі утворюються інші доброякісні пухлини, включаючи міоми, фіброми або гемангіоми.
Злоякісні новоутворення сечового міхура діляться на три види, а саме аденокарциному, плоскоклітинний або перехідно-клітинний рак. Останній є найпоширенішою різновидом онкології.
Зазвичай на ранніх стадіях для новоутворень (особливо доброякісних) характерно безсимптомний перебіг. Власне з цієї причини не варто забувати про профілактичні візити до уролога. Згодом пацієнти з пухлинами, як правило, скаржаться на:
Але подібні прояви характерні для багатьох урологічних хвороб (і не тільки). Тому важливе значення для діагностики мають лабораторні аналізи та інструментальні тести, в тому числі УЗ-обстеження сечового міхура і / або органів малого таза, ендоскопія (цистоскопія), забір біоматеріалу для гістології, аналізи на онкомаркери. Ці процедури допоможуть підтвердити й уточнити діагноз, в тому числі визначать природу утворень.
Тактика лікування пухлин в урологічній практиці прямо залежить від виду виявленого новоутворення. Доброякісні освіти сечового міхура добре піддаються малоінвазивним методам оперативного втручання, включаючи лазерне видалення або цистоскопію і т.д. Після хірургії пацієнту показана медикаментозна терапія з прийомом знеболюючих і антибактеріальних препаратів.
Рак сечового міхура вимагає багатокомпонентного лікування. Використовується лазерна терапія, трансуретральна резекція (ТУР), а в складних випадках відкрита або лапароскопічна цистектомія, тобто видалення органу. В подальшому для закріплення результатів та запобігання рецидивам призначається імунотерапія і променева терапія.
Всі подробиці ви можете дізнатися на прийомі уролога-хірурга Сергія Люлько.