Лазерна абляція лейкоплакії сечового міхура
20.12.2023

 

 

БЛОГ ДОКТОРА СЕРГІЯ ЛЮЛЬКО

 

Водянка яєчка

 

від першої допомоги до ефективного вирішення проблеми


 

Водянка яєчка (або гідроцеле) - це захворювання серед чоловіків, при якому в мошонці (калитці) затримується рідина і відбувається її патологічне (надлишкове) скупчення. Обсяги накопичення рідких мас можуть сильно варіюватися. Крім візуального збільшення яєчка ця патологія супроводжується дискомфортом і болем та може викликати труднощі при сечовипусканні і т.д.

Якщо підозрюєте таку делікатну проблему, як водянка яєчка, звертайтеся до хірурга-уролога Сергія Володимировича Люлько. Досвідчений лікар і діагност приймає пацієнтів в центрі хірургічних рішень. Записуйтеся на зручний день і дату в популярних месенджерах або за телефоном 067 500 02 49.

 

ПРИЧИНИ ВОДЯНКИ ЯЄЧКА

 

Водянка на яєчку може бути, як вродженою патологією, так і з'являтися протягом життя у дітей, підлітків або дорослих чоловіків. До основних причин гідроцеле відносять наступне:

 • травми мошонки або області паху;
 • запальні захворювання сечостатевих органів, включаючи викликані важкими інфекціями;
 • варикоцеле (варикозне розширення вен сім'яного канатика);
 • новоутворення;
 • ускладнення після операцій;
 • застійні явища в області малого тазу;
 • інші причини, включаючи прийом окремих лікарських засобів, серцево-судинну недостатність і т.д.
 

СИМПТОМИ ГІДРОЦЕЛЕ

 

Головною ознакою водянки яєчка є збільшення розміру і набряклість мошонки. Набряк може бути зліва чи справа, його вираженість може змінюватися протягом дня (збільшуватися або зменшуватися). Розмір яєчка може ставати більше після фізичних навантажень, зменшуватися - після відпочинку.

Біль при гідроцеле, як правило, відсутня, через що чоловіки можуть не відразу помітити патологію або не поспішати зі зверненням до фахівця.

Згодом прояви хвороби наростають, до набряку мошонки додаються й інші симптоми, а саме:

 • дискомфорт при ходьбі або будь-який інший фізичної активності;
 • неприємні відчуття при сечовипусканні (в ділянці калитки);
 • біль в районі паху;
 • проблеми з ерекцією і / або статевою функцією;
 • загальне погіршення самопочуття, включаючи підвищення температури тіла, слабкість і т.п.


Як правило, самопочуття погіршується в тих випадках, якщо водянка яєчка являє собою ускладнення інфекційних захворювань органів сечостатевої системи або провокує гострий запальний процес.

Збільшення мошонки може бути ознакою та інших проблем зі здоров'ям, включаючи пахову грижу або новоутворення. Тому не варто відкладати візит до лікаря: записуйтеся до лікаря Люлько, щоб пройти необхідні діагностичні обстеження!

 

ДІАГНОСТИКА І ЛІКУВАННЯ ВОДЯНКИ ЯЄЧКА

 

Під час первинного прийому лікар спочатку ознайомиться зі скаргами пацієнта і проведе огляд. Для уточнення діагнозу можуть бути призначені додаткові інструментальні дослідження, а саме ультразвукова діагностика, яка підтвердить або спростує наявність водянки, дозволить виявити кількість скопилася рідини.

Тактика лікування гідроцеле обумовлена ​​різними факторами, включаючи вік пацієнта, розміри водянки, наявність інших захворювань.

Виявлена ​​патологія у дітей до 2 років (вроджена чи набута), як правило, вимагає спостереження і консервативної терапії. Більш дорослим пацієнтам рекомендовано хірургічне лікування - видалення рідини, що накопичилася. Сьогодні для цієї мети застосовуються малоінвазивні операції Бергмана або Вінкельмана. Вони виконуються з місцевим знеболенням і без необхідності госпіталізації (в умовах денного стаціонару або з можливістю повернутися додому на наступний день після маніпуляцій).

 ВИБЕРІТЬ ЗРУЧНИЙ СПОСІБ ЗВ'ЯЗКУ


067 500 02 49

Telegram
Viber
Messanger
Mail

ВИБЕРІТЬ ЗРУЧНИЙ СПОСІБ ЗВ'ЯЗКУ


067 500 02 49


CЕРГІЙ ЛЮЛЬКОхірург-уролог, андролог, сексолог, лікар-ультразвукової діагностики067 500 02 49

хірург-уролог, андролог, сексолог,
лікар-ультразвукової діагностики