Водянка яєчка (або гідроцеле) - це захворювання серед чоловіків, при якому в мошонці (калитці) затримується рідина і відбувається її патологічне (надлишкове) скупчення. Обсяги накопичення рідких мас можуть сильно варіюватися. Крім візуального збільшення яєчка ця патологія супроводжується дискомфортом і болем та може викликати труднощі при сечовипусканні і т.д.
Якщо підозрюєте таку делікатну проблему, як водянка яєчка, звертайтеся до хірурга-уролога Сергія Володимировича Люлько. Досвідчений лікар і діагност приймає пацієнтів в центрі хірургічних рішень. Записуйтеся на зручний день і дату в популярних месенджерах або за телефоном 067 500 02 49.
Водянка на яєчку може бути, як вродженою патологією, так і з'являтися протягом життя у дітей, підлітків або дорослих чоловіків. До основних причин гідроцеле відносять наступне:
Головною ознакою водянки яєчка є збільшення розміру і набряклість мошонки. Набряк може бути зліва чи справа, його вираженість може змінюватися протягом дня (збільшуватися або зменшуватися). Розмір яєчка може ставати більше після фізичних навантажень, зменшуватися - після відпочинку.
Біль при гідроцеле, як правило, відсутня, через що чоловіки можуть не відразу помітити патологію або не поспішати зі зверненням до фахівця.
Згодом прояви хвороби наростають, до набряку мошонки додаються й інші симптоми, а саме:
Як правило, самопочуття погіршується в тих випадках, якщо водянка яєчка являє собою ускладнення інфекційних захворювань органів сечостатевої системи або провокує гострий запальний процес.
Збільшення мошонки може бути ознакою та інших проблем зі здоров'ям, включаючи пахову грижу або новоутворення. Тому не варто відкладати візит до лікаря: записуйтеся до лікаря Люлько, щоб пройти необхідні діагностичні обстеження!
Під час первинного прийому лікар спочатку ознайомиться зі скаргами пацієнта і проведе огляд. Для уточнення діагнозу можуть бути призначені додаткові інструментальні дослідження, а саме ультразвукова діагностика, яка підтвердить або спростує наявність водянки, дозволить виявити кількість скопилася рідини.
Тактика лікування гідроцеле обумовлена різними факторами, включаючи вік пацієнта, розміри водянки, наявність інших захворювань.
Виявлена патологія у дітей до 2 років (вроджена чи набута), як правило, вимагає спостереження і консервативної терапії. Більш дорослим пацієнтам рекомендовано хірургічне лікування - видалення рідини, що накопичилася. Сьогодні для цієї мети застосовуються малоінвазивні операції Бергмана або Вінкельмана. Вони виконуються з місцевим знеболенням і без необхідності госпіталізації (в умовах денного стаціонару або з можливістю повернутися додому на наступний день після маніпуляцій).