Трансуретральна резекція простати

БЛОГ ДОКТОРА СЕРГІЯ ЛЮЛЬКО
уролог в Киеве, андролог в Киеве, Сергей Люлько, хирург-уролог, андролог, сексолог, врач-ультразвуковой диагностики, Женская урология, Лапараскопия и хирургия, Воспаление почек лечение, мочевого пузыря, простаты, яичек, Инфекции передающиеся половым путем, Мочекаменная болезнь лечение, Мужское бесплодие лечение, Эндроурология в Киеве, Онкоуролог в Киеве, Андрология в Киеве, Ультразвуковая диагностика в Киеве, Боль в половом члене, яичках, мошонке, нарушение эрекции лечение
Трансуретральна резекція (скорочено ТУР) простати відноситься до одних з найбільш ефективних малоінвазивних хірургічних методів ендоурології. Такий вид оперативного втручання з використанням резектоскопа застосовується при доброякісної гіперплазії (аденомі) передміхурової залози, що дозволяє позбутися від наявних проблем із сечовипусканням.

Цікавитесь можливістю проведення трансуретральної резекції простати в Києві? Записуйтеся на прийом до хірурга-уролога Люлько Сергія Володимировича. Досвідчений лікар спеціалізується на проведенні ендоскопічних і інших малоінвазивних урологічних операцій.
Трансуретральна резекція в Києві

Показання до ТУР простати

Для видалення збільшених ділянок передміхурової залози сьогодні застосовуються три основних хірургічних методу: класична відкрита операція, лапароскопія через кілька проколів шкіри, а також трансуретральна резекція (ТУР). Остання ендоурологічна процедура вважається найефективнішою, дозволяє швидко усунути хворобливу симптоматику при аденомі, відновити нормальне сечовипускання і зберегти статеву функцію чоловіка.

До показань для ТУР простати відносяться:

• розміри збільшеної передміхурової залози до 60-80-100 см. куб.;
• відносно молодий вік пацієнта і бажання зберегти статеву функцію;
• порушення сечовипускання при раку простати;
• наявність супутніх урологічних хвороб, в тому числі поєднання аденоми з хронічним простатитом чи каменем сечового міхура;
• важкі патології ендокринної, дихальної або серцево-судинної системи;
• раніше проведені операції на простаті або інших органах малого таза.

Суть ТУР простати і переваги методу

Процедура відноситься до ендоурології, тобто ендоскопічних методів оперативного втручання. Тонкий інструмент (ендоскоп-резектоскоп) вводиться через сечовипускний канал. До інструменту підключається освітлювач і камера, через яку зображення виводиться на екран. Таким чином здійснюється огляд уражених тканин передміхурової залози і безпосереднє оперативне втручання з видаленням патологічних аденоматозних тканин спеціальної петлею, навколо якої утворюється плазмова енергія, з коагуляцією (припіканням) кровоносних судин.

До переваг ТУР простати відноситься:

• ефективне вирішення проблем з сечовипусканням при аденомі простати;
• відсутність розрізів і проколів шкіри, тобто зниження рівня травматизації - операція проводиться через уретру;
• високі косметичні результати: немає рубців і шрамів;
• мінімальні ризики післяопераційних ускладнень, включаючи появи гриж;
• зниження рівня болю в порівнянні з відкритими операціями;
• мінімальні протипоказання;
• швидке відновлення і результати (відновлення сечовипускання), а також мінімальна післяопераційна реабілітація.

Підготовка, проведення та відновлення після ТУР простати

Перед трансуретральної резекцією передміхурової залози тривалі і складні підготовчі процеси не потрібні. Досить консультації анестезіолога, УЗД обстеження органів малого таза і простати, лабораторних аналізів сечі і крові.

Якщо пацієнт приймає кроворозріджуючі препарати, то необхідно деякі препарати, наприклад аспірин, потрібно скасувати за 10 днів перед операцією. При прийомі інших, наприклад варфарин, клопідогрель, Ксарелто, необхідно за 4-5 днів до операції скасувати і перейти на підшкірне введення низькомолекулярного гепарину, наприклад Фраксипарин або Клексан.

ТУР проводиться під анестезією (спінальною або загальним наркозом). Після цього починається сама ендоскопічна операція з пошаровим видаленням збільшених ділянок передміхурової залози. Як правило, загальна тривалість хірургічного втручання не перевищує 60 хвилин. Після операції через уретру пацієнтові встановлюється катетер Фолі, який видаляється на 2-3 день.

Для контролю за станом хворого і попередження ускладнень пацієнт залишається в стаціонарі хірургічного центру на кілька днів. Сама реабілітація зазвичай проходить легко і гладко. Перші дні необхідно багато пити і дотримуватися дієти.

Додаткові індивідуальні рекомендації до і після операції дасть хірург-уролог Сергій Люлько.
поширте статтю у ваших соцмережах

ВИБЕРІТЬ ЗРУЧНИЙ СПОСІБ ЗВ'ЯЗКУ

уролог в Киеве, андролог в Киеве, Сергей Люлько, хирург-уролог, андролог, сексолог, врач-ультразвуковой диагностики, Женская урология, Лапараскопия и хирургия, Воспаление почек лечение, мочевого пузыря, простаты, яичек, Инфекции передающиеся половым путем, Мочекаменная болезнь лечение, Мужское бесплодие лечение, Эндроурология в Киеве, Онкоуролог в Киеве, Андрология в Киеве, Ультразвуковая диагностика в Киеве, Боль в половом члене, яичках, мошонке, нарушение эрекции лечение