Запалення сечового міхура
18.12.2023
Ультразвукова діагностика
19.12.2023

 

 

БЛОГ ДОКТОРА СЕРГІЯ ЛЮЛЬКО

 

Лікування варикоцеле

 

від першої допомоги до ефективного вирішення проблеми


 

Варикоцеле - вельми підступне чоловіче урологічне захворювання, обумовлене варикозним розширенням вен мошонки (а точніше гроноподібного сплетення сім'яного канатика).

Сама хвороба спершу протікає практично без симптомів, не доставляючи особливого дискомфорту пацієнтові. Але варикозне розширення провокує застій венозної крові і тягне порушення терморегуляції в мошонці. Тому через варикоцеле підвищується ризик чоловічого безпліддя. Згідно зі статистикою, у 40% чоловіків, які не можуть мати дітей, діагностовано це захворювання.

Якщо ви підозрюєте варикоцеле, не відкладайте візит до уролога в Києві. Записуйтеся на консультацію до досвідченого практикуючому фахівцеві Сергієві Люлько, що приймає пацієнтів в хірургічній клініці. Для запису на відповідний день і час ви можете скористатися популярними месенджерами або зателефонувати за телефоном на сайті.

 

ПРИЧИНИ ВАРИКОЦЕЛЕ

 

Дане захворювання може бути викликане генетичною схильністю або вродженими аномаліями. Зустрічаються й інші причини, включаючи травми або специфіку способу життя. Відповідно варикоцеле може розвинутися як в дитячому, так і дорослому віці. Основними причинами вважається:

 • порушення з боку кровоносних судин, включаючи слабкість венозних стінок;
 • пахова грижа;
 • механічні травми мошонки;
 • гіпертонія;
 • запальні патології сечостатевих органів;
 • новоутворення в ділянці паху;
 • малорухливий спосіб життя або ожиріння;
 • часті закрепи;
 • надмірні навантаження (особливо підйом вантажів)
 

ПРОЯВИ ВАРИКОЦЕЛЕ

 

На ранніх стадіях хвороба, як правило, не має виражених симптомів. Скарги у чоловіків з'являються вже на другий чи третій стадії варикоцеле. А щоб виявити проблему раніше, не варто забувати про профілактичні візити до уролога.

До характерних ознак варикоцеле відносять:

 • дискомфорт в районі паху;
 • біль, що виникає при фізичної активності, включаючи звичайну ходьбу;
 • візуальне збільшення мошонки або її провисання (зазвичай з лівого боку);
 • болючість при статевому акті;
 • зменшення розмірів яєчка;
 • порушення ерекції і т.д.
 

ДІАГНОСТИКА ВАРИКОЦЕЛЕ

 

На тих стадіях хвороби, коли неприємна симптоматика стає досить вираженою, досвідчений хірург-уролог Люлько, як правило, підтверджує діагноз за зовнішніми ознаками в ході фізикального огляду мошонки. У деяких випадках можуть бути рекомендовані і додаткові обстеження. Вони ж дозволять уточнити діагноз, виявити ті чи інші ускладнення.

До основних методів діагностики варикоцеле відноситься УЗД мошонки і органів малого тазу. При підтвердженні діагнозу також рекомендується оцінити якість сперми, для чого призначається спермограма. Додатково може застосовуватися флебографія та інші обстеження.

 

ЛІКУВАННЯ ВАРИКОЦЕЛЕ

 

Якщо захворювання виявляється на ранніх стадіях і виражених неприємних симптомів немає, то може застосовуватися консервативне лікування. Сюди входить носіння спеціальної білизни, медикаментозна терапія, прийом вітамінів, лікувальна фізкультура.

При варикоцеле другого і третього ступеня тяжкості, вираженого болю та / або розвитку ускладнень рекомендовано хірургічне лікування. У сучасній урології використовуються різні види втручання, а їх вибір обумовлений такими індивідуальними факторами, як вік пацієнта, наявність супутніх хвороб і т.д.

Хірург-уролог Сергій Люлько віддає перевагу малоінвазивним, щадним операціям - мікрохірургічна операція по Мармару або лапароскопічне лігування яєчкових вен. З їх допомогою усувається варикоз вен мошонки, а реабілітація проходить швидше і набагато легше, ніж після більш інвазивних відкритих втручаннях.

 ВИБЕРІТЬ ЗРУЧНИЙ СПОСІБ ЗВ'ЯЗКУ


067 500 02 49

Telegram
Viber
Messanger
Mail

ВИБЕРІТЬ ЗРУЧНИЙ СПОСІБ ЗВ'ЯЗКУ


067 500 02 49


CЕРГІЙ ЛЮЛЬКОхірург-уролог, андролог, сексолог, лікар-ультразвукової діагностики067 500 02 49

хірург-уролог, андролог, сексолог,
лікар-ультразвукової діагностики